Nápověda > Nastavení > Rezervační formulář
10 minut čtení

Rezervační formulář


Rádi byste využívali rezervační systém, který umožní pacientům jednoduché online objednání přímo z vaší webové stránky? Přesně takovou funkci v RehaTabu máme! Stačí ji jen zapnout a sledovat příliv rezervací.

Například takto může vypadat váš rezervační formulář. Záleží jen na tom, jak si vše nastavíte.

Nastavení rezervačního formuláře

Jestli je rezervační formulář nastavený podle vašich představ si můžete prohlédnout kliknutím na tlačítko Tlačítko zobrazit rezervační formulář .

Logo
Vaše logo bude zobrazováno v rámci rezervačního formuláře. Pokud logo ještě nastavené nemáte, můžete to udělat na stránce Obecná nastavení. Nastavené logo se bude zároveň zobrazovat na vytisknuté dokumentaci, v zasílaných e-mailových upozorněních pacientům a na fakturách.
Nejdřívější termín rezervace
Nastavený počet dní udává nejvzdálenější termín, který si pacient ještě může rezervovat. Například pokud je dnes 1. 1. 2024 a máme nastavený nejdřívější termín rezervace na 60 dní předem, může si pacient vybrat jakýkoliv termín až do 1. 3. 2024.
Nejpozdější termín rezervace
Nastavený počet hodin udává nejpozdější termín, který si pacient ještě může rezervovat. Například pokud je dnes pondělí 10:00 a máme nastavený nejpozdější termín rezervace na 24 hodin, může si pacient vybrat jakýkoliv termín až od úterý 10:00.
Povolit zrušení rezervace pacientem
Po zaškrtnutí tohoto políčka si bude pacient moci svůj rezervovaný termín zrušit prostřednictvím odkazu v e-mailu, který mu po jeho rezervací dorazí. Lze také nastavit nejpozdější termín zrušení rezervace pacientem.
Nejpozdější termín zrušení rezervace
Nastavený počet hodin udává nejpozdější termín, kdy si pacient ještě může zrušit svou rezervaci. Například pokud má pacient rezervaci na 1. 1. 2024 v 10:00 a máme nastavený nejpozdější termín zrušení rezervace na 24 hodin, může si pacient zrušit svou rezervaci nejpozději 31. 12. 2023 v 10:00.
Přestávky mezi termíny
Nastavený počet minut udává délku přestávky před a po rezervovaném termínu. Například pokud má pacient Zdeněk rezervaci v 10:00, jeho návštěva má trvat 60 minut a délku přestávky mezi termíny máme nastavenou na 15 minut, tak pacient Norbert si může rezervovat svůj termín do 9:45 nebo až od 11:15.
Časový interval rezervací
Nastavený počet minut udává varianty jednotlivých časů, na které je možné se objednat. Například pokud máme časový interval rezervací nastavený na 30 minut, mohou si pacienti rezervovat termíny pouze v půl hodinových intervalech, tzn. 8:00, 8:30, 9:00, 9:30 atd.
Barva
Kliknutím si můžete libovolně nastavit barvu jednotlivých prvků rezervačního formuláře tak, aby zapadaly do designu vaší značky.

Zapnutí služeb v rezervačním formuláři

Jednotlivé služby si můžete zapnout nebo vypnout podle toho, jestli chcete, aby byly dostupné k objednání v rámci rezervačního formuláře.

Vložení rezervačního formuláře na web

Rezervační formulář RehaTabu můžete vložit na svůj web pomocí speciální URL adresy. Po vložení URL adresy na váš web bude pacient vždy přesměrován na rezervační formulář vašeho pracoviště v RehaTabu. Můžete si vytvořit například na svém webu tlačítko, po jehož kliknutí se rezervační formulář pacientovi zobrazí.

Pokud si s vložením rezervačního formuláře nevíte rady, požádejte o pomoc svého správce webových stránek.